Haber

Aydın atletizmle gurur duyuyor

İzmir’de düzenlenen Türkiye Atletizm Şampiyonası U16-U18 eleme müsabakasında Aydınlı sporcular büyük başarıya imza attı.

20-21 Mayıs tarihleri ​​arasında İzmir’de düzenlenen Küme Şampiyonası’na 50 sporcu ile katılan Aydın grubu, 12 sporcuyla dereceye girerek Türkiye Şampiyonası’nda Aydın’ı temsil etmeye hak kazandı. Aydınlı sporculardan Koray Uygun 100 m engellide birinci, Öykü Ceylin Tekdal 100 m engellide, Talha Gülnihal 110 m engellide yılın en iyisi oldu. Üç adım atlamada Rojda Çakmak birinci, 300 m engellide Nedim Ege Er ikinci, uzun atlamada Doruk Şenemre beşinci, 3 adım atlamada Zeynep Esila Deniz dördüncü, Buse Çolak birinci oldu. üç adım atlamada Sedef Naz Akıllı 300 m engebelide, Saadet 100 m branşında ikinci oldu. Öztürk 13.35 ile birinci, 200 m branşında 26.22 ile ikinci, 110 m kaba yarıda Necati Akdin 14.27 ile ikinci oldu.

Fillikçoğlu’ndan sporculara tebrikler

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, “Öncelikle sporcularımızı ve antrenörlerimizi bize bu gururu yaşattıkları için kutluyorum. Türkiye Şampiyonası 5-6 Ağustos tarihlerinde Konya’da yapılacak. Sporcularımızın bizleri tekrar gururlandıracağına yürekten inanıyorum. Bu zorlu müsabakada tüm sporcularımıza turnuvada başarılar diliyorum.” – AYDIN

duziciajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu